Remont trójki zakończony

Zakończyła się ogromna inwestycja, dzięki której placówka jest jeszcze bezpieczniejsza, wygodna i bardziej ekologiczna. Młodzi ludzie zyskali również bezcenną wiedzę na temat ochrony środowiska. Cały projekt o wartości ponad 7 700 000 zł został podsumowany podczas śniadania prasowego. W spotkaniu wzięli udział m.in. dziennikarze, którzy na własne oczy mogli zobaczyć efekty inwestycji w SP nr 3.

W jednym projekcie połączono działania inwestycyjne, edukacyjne i komunikacyjne. Uczniowie brali udział w konkursach z nagrodami, szkolnej debacie i turnieju wiedzy. Wydawali też własną gazetkę i działali w kółku ekologiczno-przyrodniczym. Były również warsztaty dla rodziców oraz piknik. Na terenie placówki pojawiła się też ścieżka edukacyjna, która jest dostępna dla wszystkich. Wszystko po to, żeby młodzi ludzie, a także ich rodzice i opiekunowie zyskali ważną wiedzę m.in. o odnawialnych źródłach energii, ochronie środowiska i zmianach klimatu.

Szczegółowy opis termomodernizacji szkoły na stronie Urzędu Miasta Stargard

Film przedstawiający podsumowanie projektu: Poprawa efektywności energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie.

Scroll to Top
Skip to content